Europe Trophy Grand Final
Matches will be streamed at ETTU Tv https://www.ettu.tv/en-int/page/home-ettu
SCHEDULE - EUROPE TROPHY GRAND FINALS | |||||||
TABLE | ROUND | COMPETITION /GROUP | TEAM NAME | TEAM NAME | TIME (CEST) | DATE | |
2 | FIN | WOMEN Championships | Club Pongiste Lyssois Lille Métropole CP (FRA) | vs | Dr. Casl (CRO) | 16:45 | 02-06-2024 |
1 | FIN | MEN Championships | Arteal TDM (ESP) | vs | Panathinaikos A.C. (GRE) | 16:45 | 02-06-2024 |
1 | 5-8 | MEN 5-8 | STARR Croatia (CRO) | vs | De Boer Taverzo (NED) | 13:00 | 02-06-2024 |
2 | 5-8 | MEN 5-8 | SK Vydrany (SVK) | vs | STK Vyhne (SVK) | 13:00 | 02-06-2024 |
1 | SF | MEN Championships | Arteal TDM (ESP) | vs | TTC Radnički 1972 Beočin (SRB) | 10:00 | 02-06-2024 |
2 | SF | MEN Championships | Lille Métropole TT (FRA) | vs | Panathinaikos A.C. (GRE) | 10:00 | 02-06-2024 |
3 | SF | WOMEN Championships | Club Pongiste Lyssois Lille Métropole CP (FRA) | vs | SCO Bodensdorf (AUT) | 10:00 | 02-06-2024 |
4 | SF | WOMEN Championships | ASV Kufstein I (AUT) | Dr. Casl (CRO) | 10:00 | 02-06-2024 | |
1 | 5-6 | WOMEN 5-6 | STK Aquaestil (CRO) | vs | AD Muravera TT -B- (ITA) | 18.30 | 01-06-2024 |
2 | 7-8 | WOMEN 7-8 | Wamet Dobry Wiązar Dąbcze (POL) | vs | KTTC AFP Antwerpen (BEL) | 18:30 | 01-06-2024 |
3 | 9-12 | MEN 9-12 | TJ Geolog Roznava (SVK) | vs | Pöytätennis Espoo (FIN) | 18:30 | 01-06-2024 |
4 | 9-12 | MEN 9-12 | ASD TT Santa Tecla Nulvi (ITA) | vs | Eskilstuna BTK (SWE) | 18:30 | 01-06-2024 |
1 | QF | MEN Championships | De Boer Taverzo (NED) | vs | TTC Radnički 1972 Beočin (SRB) | 15:30 | 01-06-2024 |
2 | QF | MEN Championships | Arteal TDM (ESP) | vs | STARR Croatia (CRO) | 15:30 | 01-06-2024 |
3 | QF | MEN Championships | Lille Métropole TT (FRA) | vs | SK Vydrany (SVK) | 15:30 | 01-06-2024 |
4 | QF | MEN Championships | STK Vyhne (SVK) | vs | Panathinaikos A.C. (GRE) | 15:30 | 01-06-2024 |
1 | R1 | MEN Group A | Pöytätennis Espoo (FIN) | vs | Arteal TDM (ESP) | 930 | 31-05-2024 |
2 | R1 | MEN Group B | De Boer Taverzo (NED) | vs | TJ Geolog Roznava (SVK) | 930 | 31-05-2024 |
3 | R1 | MEN Group C | STARR Croatia (CRO) | vs | ASD TT Santa Tecla Nulvi (ITA) | 930 | 31-05-2024 |
4 | R1 | MEN Group D | SK Vydrany (SVK) | vs | Eskilstuna BTK (SWE) | 930 | 31-05-2024 |
1 | R1 | WOMEN Group A | STK Aquaestil (CRO) | vs | Wamet Dobry Wiązar Dąbcze (POL) | 1230 | 31-05-2024 |
2 | R1 | WOMEN Group A | ASV Kufstein I (AUT) | vs | Club Pongiste Lyssois Lille Métropole CP (FRA) | 1230 | 31-05-2024 |
3 | R1 | WOMEN Group B | KTTC AFP Antwerpen (BEL) | vs | SCO Bodensdorf (AUT) | 1230 | 31-05-2024 |
4 | R1 | WOMEN Group B | Dr. Casl (CRO) | vs | AD Muravera TT -B- (ITA) | 1230 | 31-05-2024 |
4 | R2 | MEN Group A | STK Vyhne (SVK) | vs | Pöytätennis Espoo (FIN) | 1530 | 31-05-2024 |
2 | R2 | MEN Group B | Panathinaikos A.C. (GRE) | vs | De Boer Taverzo (NED) | 1530 | 31-05-2024 |
3 | R2 | MEN Group C | Lille Métropole TT (FRA) | vs | STARR Croatia (CRO) | 1530 | 31-05-2024 |
1 | R2 | MEN Group D | TTC Radnički 1972 Beočin (SRB) | vs | SK Vydrany (SVK) | 1530 | 31-05-2024 |
1 | R2 | WOMEN Group A | STK Aquaestil (CRO) | vs | ASV Kufstein I (AUT) | 1830 | 31-05-2024 |
2 | R2 | WOMEN Group A | Wamet Dobry Wiązar Dąbcze (POL) | vs | Club Pongiste Lyssois Lille Métropole CP (FRA) | 1830 | 31-05-2024 |
3 | R2 | WOMEN Group B | KTTC AFP Antwerpen (BEL) | vs | Dr. Casl (CRO) | 1830 | 31-05-2024 |
4 | R2 | WOMEN Group B | SCO Bodensdorf (AUT) | vs | AD Muravera TT -B- (ITA) | 1830 | 31-05-2024 |
4 | R3 | MEN Group A | Arteal TDM (ESP) | vs | STK Vyhne (SVK) | 930 | 01-06-2024 |
2 | R3 | MEN Group B | TJ Geolog Roznava (SVK) | vs | Panathinaikos A.C. (GRE) | 930 | 01-06-2024 |
3 | R3 | MEN Group C | ASD TT Santa Tecla Nulvi (ITA) | vs | Lille Métropole TT (FRA) | 930 | 01-06-2024 |
1 | R3 | MEN Group D | Eskilstuna BTK (SWE) | vs | TTC Radnički 1972 Beočin (SRB) | 930 | 01-06-2024 |
1 | R3 | WOMEN Group A | STK Aquaestil (CRO) | vs | Club Pongiste Lyssois Lille Métropole CP (FRA) | 1230 | 01-06-2024 |
2 | R3 | WOMEN Group A | ASV Kufstein I (AUT) | vs | Wamet Dobry Wiązar Dąbcze (POL) | 1230 | 01-06-2024 |
3 | R3 | WOMEN Group B | KTTC AFP Antwerpen (BEL) | vs | AD Muravera TT -B- (ITA) | 1230 | 01-06-2024 |
4 | R3 | WOMEN Group B | Dr. Casl (CRO) | vs | SCO Bodensdorf (AUT) | 1230 | 01-06-2024 |